bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

žlučník, ledviny, byliny

2 odpovědi
(stránka otevřena 351x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

asi 10 let hledám a zkouším byliny na rozpuštění nebo aspoň zmenšení žlučníkových kamenů (v průměru i 2,5 cm), celý život se snažím stát se babkou kořenářkou (tempem různým : -), teď ve škole u Šárky Laštovičkové. Slyšela jsem, že nějaký lékárník z Bruntálu si velké kameny rozpustil, nenašla jsem jeho ani informace o bylinách, zatím mám nejlepší subjektivní pocit ze šťávy z černé řekdve. Váš Žlučníkový čaj jsem objednala, na kameny by to možná chtělo silnější kalibr. : -). Pokud existuje, ráda zkusím, na operaci se mi nechce.

Děkuji a jsem s pozdravem. Anna

Odpověď na dotaz:

Hledala jsem v historii dotazů a odpověď kopíruju, jenom stále nevím jestli to můžu zkusit na ty 2 - 3 cm šutry. : -)

U žlučníkových kamenů se používá ředkev černá. Má specifický způsob použití, doporučuji dohledat na internetu (bere se omezený počet dnů a pak se dělá pauza).
Ředkev se odstředí v domácí odstředivce a začíná se ráno se 100 g šťávy a dávka se pomalu, v průběhu tří týdnů, zvyšuje až na 400 g, potom se opět tři týdny dávka snižuje až na 100 g šťávy. Při zánětu žaludku nebo střev není používání této kúry dovoleno!

Již zesnulá rakousko-česká bylinářka Maria Treben jednou vyprávěla: "Manželka bývalého generála si dala kameny vyoperovat. Byly malé i velké. Ráda je ukazovala a nakonec si je nechala zasadit do rukojeti nože. Jednoho dne, když právě krájela ředkev, ji překvapila návštěva. Odložila nůž do misky s ředkví a věnovala se hostům. Představte si, jaké bylo pak její překvapení, když opět vzala nůž do ruky. Kameny z rukojeti zmizely beze stopy, rozpustily se v nastrouhané ředkvi."

Žlučníkové koliky a kameny odstraní i čajová směs ze stejných dílů bedrníku, břečťanu popínavého (vzhledem k toxicitě drogy je užívání břečťanu bez lékařského dozoru nebezpečné a zakázané – pozn. překl.), chmelu obecného, řepíku lékařského, máty peprné a pelyňku pravého.
Tři polévkové lžíce směsi se za studena vyluhují v jednom litru jablečného vína, potom se vše zahřeje do varu, odstaví a nechá tři minuty vyluhovat. Přes den pak užíváme asi devětkrát jednu polévkovou lžíci, tekutina se užívá teplá, proto ji dáme do termosky.

Příznivý vliv má také oman pravý kořen.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den, chtěla jsem se Vás zeptat, zda jste našla nějaký způsob, jak ty kameny rozpustit. A pokud ano, co Vám pomohlo. Moc děkuji. Jiroutová