bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Žlučníkové kameny

0 odpovědí
(stránka otevřena 186x)

Dotaz:

Dobrý den. Již od září se potýkám s akutními problémy se žlučníkem. Zhubla jsem patnáct kilo, což mi prospívá, ovšem způsob hubnutí není ideální.
Prodělala jsem nesčetně záchvatů, a cca 5 kolik takových, že mě odvezla záchranná služba. Po léčbě zánětu jsem dostala stent po kterém se mi postupně ulevilo. Mohla jsem pak jíst ovesný vývar, kaše (rýžovou, bramborovou), dělané na vodě, občas vařené kuřecí prso… postupně i brambory a nějakou dušenou zeleninu.
Pak se vše zhoršilo a nemohla jsem pít ani čaj a vodu. Strávila jsem zase týden v nemocnici. Nakonec jsem přemluvila lékaře, aby mi zkontrolovali onen stent, že opravdu ani nepiji ani nejím a přesto mám stálé záchvaty. Na rezonanci potvrdili, že stent se posunul a dráždil žlučník a žlučovod mechanicky. Stent vyndaný. Žlučník protažený košíkem. Kameny jsou fuč, je tam nějaký zbytek bláta. Postupně se vše zase uklidnilo, mohla jsem jíst tuhou stravu, přísně bez tuku a věcí, které vylučuje žlučníková dieta. Nyní, cca měsíc a půl od vyndání stentu se mi opakují záchvaty i po tvrdém rohlíku. Užívala jsem Rabanon, na dočištění žlučníku, teď jsem ho vysadila. I přes jeho užívání se mi byl dnes nalezen kámen 8 mm zaklíněný v žlučníku.
Nyní jsou zase povolené operace. Mohla bych se tedy objednat. Přesto se chci zeptat… je nějaká naděje, vyléčit žlučník bez chirurgického zákroku? Slyšela jsem, že mnoha lidem odstraněním žlučníku potíže nemizí. Máte také nějakou fyzickou ordinaci? Je možnost se k vám objednat? Děkuji Kateřina