bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na veřejné diskuzi. Dotazy ale i odpovědi může do diskuze napsat kdokoliv.

Zvětšená lymfatická uzlina šourku - byliny, bylinky, léčivé rostliny

1 odpověď
(stránka otevřena 90x)

Dotaz:

Ahoj Zbyňku,


opět tě prosím o radu. Partner mé kamarádky má lymfatickou uzlinu v šourku. Na kontrolu má jít asi za měsíc. Pokud by se to zvětšilo, musel by na operaci. Doporučil bys nějaké bylinky? Něco jsem si dohledala, ale ráda bych znala tvůj názor.


Ve směsi pana Jukla jsem našla ještě třezalku, komonici, diviznu, benedikt čubet. Co ty na to???


Moc děkuju.

Odpověď na dotaz:

Ahoj : )
Na úvod bych rád napsal, že vyskytne-li se někde v těle zvětšená lymfatická uzlina, je to důvodem k pátrání co se v dané lymfatickými drénované oblasti děje a co je příčinou otoku lymfatické uzliny. Někdy se dělají punkce, aby byla jistota, že není příčinou nějaký závažnější stav v těle (např. rakovina). Takže na místě je bez pochyby došetření nebo sledování uzliny.

Byliny na úpravu lymfatického systému jsou zemědým a čubet benedykt. Čubet je hodně hořký, tak je potřeba, aby na to byl manžel Tvé kamarádky připravený. Obě byliny jsou silné a používají se jen v malém množství. Dále bych do směsi použil třezalku, diviznu, aktuálně zrající šípek a komonici. Léčivé rostliny bych namíchal v tomto poměru:

Směs na podporu lymfatického systému a na rozproudění lymfy:
60 g třezalky
40 g rozdrceného šípkového oplodí
20 g čubet benedikt
20 g komonice lékařské
20 g zemědýmu
20 g divizny

Používáme 1 polévková lžíce směsi na 250 ml vařící vody. 20 minut nálev macerujeme. Přecedíme přes bavlněné sítko nebo plátýnko (čubet a divizna má mikroskopické jehličky, které mohou dráždit).
Užíváme 2 týdny a pak dáme týden pauzu. Pak znovu 2týdenní kúra a konec.

Příklady obkladů na zduřelé lymfatické uzliny:  • Pomačkanou natí z vlaštovičníku většího obložte uzliny a převažte plátnem. Obklad si udělejte na noc.

  • Pomelte řecké seno (pískavici), můžete přidat několik kapek octa. Vzniklou hmotu naneste na plátno a přiložte na postižené místo. Ovažte plátnem.

  • Na zatvrdlé žlázy lymfatického systému se přikládají obklady z čerstvých rozmačkaných listů majoránky zahradní. Čerstvou nať majoránky pomačkejte, přímo přiložte na uzliny a převažte obvazem.

  • Stejný obklad si můžete udělat z kakostu smrdutého nebo devětsilu lékařského.

    Děkuji za dotaz a důvěru.