Zvětšená štítná žláza, struma - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků | Poradna bylinky, byliny, babské rady - Bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
Na dotazy bude odpovídáno v pondělí 30.11.2020 odpoledne.
 

Zvětšená štítná žláza, struma - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 42x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Bylo by možné vás touto cestou požádat o radu ohledně štítné žlázy? Je mi 43 let hypofunkce štítné žlázy mám od 20 let žláza se mi zvětšila a přestala fungovat v prvním těhotenství. Až po porodu mi teprve udělali UZ a testy. Aktuálně vím že mohu být ráda že dcera je v pořádku když to v těhotenství nechtěli řešit dodnes nechápu proč? V těhotenství jsem přibrala na šílených 115 kg. Postupně to šlo lety dolů a já brala Euthyrox. Pak se mi podařilo hodně zhubnout na nějakých 55 kg a já měla najednou krevní testy na hormony štítné žlázy v pořádku. Paní doktorka mi postupně vysadila Euthyrox je to už 3 roky. Byla jsem za to moc ráda ale problém je ten že štítná žláza stále roste.


Začíná mě tlačit v krku hůř se mi dýchá. Ale o stitnouzlazu nechci přijít v žádném případě. Je nějaká možnost přírodní léčbou na zmenšení. Ve žláze je několik uzlu více prokrvená ale pokud vám to pomůže zašlu zprávu z ultrazvuku. Žádné léky neberu pouze na různé potíže beru Reishi Hericium Chagu Coriolus dle potřeby Vit D vitC jinak nic občas oreganovy olej na trávicí potíže. D mám dlouhodobě pod normou nějakých 48. Byla bych vám vděčná za jakou koliba radu. Omlouvám se že nepíší do poradny ale na mobilu mi to stále nějak utíká a nikdy nejde odeslat. Lékař mi na endokrinologii doporučil ať nejím ryby a vyhýbáme. se potravinám s jodem. Přijde mi to zvláštní ?. Omlouvám se že nepíší do poradny ale pořád mi to nešlo odeslat tady z mobilu. Hezký den a moc děkuji za jakoukoliv radu. Štěpánkazdravem.

1604696424_img_20201106_202804.jpg

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na podporu štítné žlázy doporučuji následující léčivé rostliny (ideálně ve formě směnsné tinktury) :
KARBINEC EVROPSKÝ nať, ARONIE (temnoplodec) plod, CHALUHA BUBLINATÁ (chaluha), KALISIE VONNÁ (výhonky).

Předpokládám, že je snížená funkce štítné žlázy způsobená autoimunitní tyreoiditidou. Na autoimunitní nemoci doporučuji dřevokaznou medicinální houbu, která se jmenuje LESKLOKORKA LESKLÁ (rei-shi). Roste i v ČR. V ČR roste i lesklokorka ploská. Obě mají příznivý vliv na autoimunitní onemocnění.
Podobný účinek má ještě TINOSPORA SRDČITÁ (guduchi).

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury - http://www.BylinkovyDoktor.cz />
Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz />
Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.