Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Zvětšené lymfatické uzliny - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 202x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Mohl byste nám doporučit bylinky na očistu lymfatického systému? Můj manžel prodělává angínu. Bere Ospen 1.5MIU už sedný den, ale mám dojem, že to nezabírá. Bolest v krku se zlepšila až po aplikaci oreganového oleje (nanesla jsem oreganový olej na krk a zavazala kapesnikem). Také pomohl čaj z bobkového listu. Teď netrpí bolesti v krku, ale lymfatikcé uzliny zůstavají zvětšené - jejich velikost je aktuálně cca 4-5cm. nevím co s tím. prosím o radu. Je to normální, že se nezlepšují? Můžeme podpořit lymfatický system / ozdravit uzliny na krku bylinkami?

Děkuji a s uctou, ZK
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

OTOKY
Na posílení lymfatického systému (otoky končetin, oteklé uzliny, progradující celulitida apod.) vyrábím bylinnou směs obsahující v různých poměrech následující léčivé rostliny:
VILÍN VIRŽISNKÝ list,
JEHLICE OBECNÁ kořen,
JÍROVEC MAĎAL květ,
VACHTA TROJLISTÁ list,
BŘÍZA jarní list,
PUPEČNÍK ASIJSKÝ list,
ČUBET BENEDIKT kvetoucí nať.

Pokud byste měla zájem o bylinnou tinkturu na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Ještě mne napadá zevní aplikace rozdrcené nati rostliny, která roste hlavně v lese a jmenuje se KRTIČNÍ HLÍZNATÝ:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/97-krticnik-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti

___

ZAHLENĚNÍ

Z mých zkušeností doporučuji na léčbu zahlenění potraviny, které mají štiplavý charakter. Dle tradiční čínské medicíny tzv. rozstřelují hleny. Jde např. o ředkvičky, pórek, cibuli, česnek apod.

Z koření doporučuji určitě: BAZALKA, DOBROMYSL, KARDAMOM, KOPR, KORIANDR, KŘEN, LÉKOŘICE, LIBEČEK, MAJORÁNKA.

Na odhlenění doporučuji následující léčivé rostliny (alespoň některé z nich) a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv):
MÁČKA LADNÍ kořen, JITROCEL KOPINATÝ list, SEDMIKRÁSKA CHUDOBKA květ, POPENEC BŘEČŤANOVITÝ kvetoucí nať, POTOČNICE LÉKAŘSKÁ nať, PRVOSENKA JARNÍ kvetoucí nať, YZOP LÉKAŘSKÝ kvetoucí nať, ANDĚLIKA kořen, ad.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Zahlenění je prakticky vždy spojené s nesprávnou stravou. Nejčastější příčiny jsou nadbatek mléčných výrobků a cukru obecně. Dopročuji Vám proto probrat Váš jídelníček s mou kolegyni nutriční terapeutkou Mgr. Zuzanou Švédovou, Dis. Kontakt na ni je na http://www.ZuzanaSvedova.cz />
Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.