Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Zvětšené nosní mandle, chrápání, časté rýmy - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

0 odpovědí
(stránka otevřena 120x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Mám dceru - 4 roky.

V noci chrápe, dýchá ústy, časté rýmy… typický příklad zvětšených nosních mandlí.

Na ORL vyšetření se zjistilo, že jde o 2. - 3. stupeň a bylo doporučeno chirurgické odstranění. Při zákroku by měly být odstraněny i preaurikulární píštěle na obou ouškách - jednou jedinkrát se jí jedna zanítila a to bylo při neštovicích.

Hltanové mandle jsem se již snažila řešit homeopaticky na podzim 2022. Byla nám doporučena dietní opatření - méně cukru, bílého pečiva a mléčných výrobků z kravského mléka + homeopatický preparát.

Problém je, že dcera je ve"střídavé" péči - týden je u mě a týden u otce. Myslím, že i to může být jeden z důvodů, proč homeopatika nezabrala, tak jak měla - otec je odmítá dávat. Raději ji chce poslat na operaci. Bez mého souhlasu! Já se prostě celkové narkózy bojím a říkám si, že mandle v těle jsou důležité. Jinak by nám je přece Bůh nebo příroda nenadělila. Ted už vím, že jsou součástí lymfatického systému a jsou nesmírně důležité. Bohužel to nejsem schopna bývalému příteli vysvětlit - on je zastáncem západní medicíny a chce vidět okamžitý výsledek. Já jsem zase zastánce alternativních druhů medicíny - bylinky, homeopatie, TČM, akupunktura… prostě nejdřív zkusit přírodu a tělo, jestli si pomůže samo a až poté antibiotika a jiná chemie. Proto se obracím na Vás.

Chtěla bych dceři pomoci se operaci vyhnout. Problém ale je, že cokoliv bude užívat, bude užívat jen týden u mne. V létě jsme byli týden u moře a 14 dní v kuse brala předepsaná homeopatika a zdálo se mi, že vidím mírné zlepšení. Tatínek dceru krmí hodně sladkým a Fast foodem. Dnes jsem objednala Hebkost labutí šíje a Stín brokátového závoje. Chtěla bych to podpořit ještě bylinkami. Bohužel čaj do dcery těžko dostávám. Tinktury snad v jogurtu k snídani sní nebo vypije v minerálce. Můžete mi poradit, jak dceři pomoci? Chtěla bych koupit ještě vit. D. Loni jsme měli od Terezie, ale firma Jamieson je prý lepší. Čím ještě mohu podpořit její imunitu? Imunoglukan z lékárny? Píšete na svých stránkách o MCT oleji. Můžete mi nějaký doporučit?

A čím ještě mohu podpořit zmenšení hltanových mandlí?

Časté rýmy jsou dle mého částečně i tím, že střídá dvě mateřské školy.

Moc děkuji za Váš čas a odpověď.