Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Zvýšená děložní sliznice (endometrium) - kontryhel ano či ne?

1 odpověď
(stránka otevřena 102x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující: prosím o radu, žena 45 let, váha 60 kg, 170 cm výška, sportovec, silový trénink 3x týdně, 1 až 2x týdně běh cca 7 - 10 km - každý běh, 3x týdně joga, poslední dva roky hornonální nerovnováha, anemie, (řešeno borůvkovým Narosanem od Nahrinu) z krevních testů potvrzen mírný pokles progesteronu. Taktéž se jako tělocvikář, sportotní trenér a speciální pedagog zajímám laicky o bylinky, jsem na začátku a stále se snažím učit. Prosím o radu: v různých studiích a článcích nacházím rozpor u kontryhelu, mám vyšší děložní sliznici v půlce cyklu 10 až 13mm, menstruace přesná, pravidelná, v posl. době však velmi silná a bolestivé křeče, krevní sraženiny. špinění a bolest v podbřišku po namáhavé fyzické aktivitě a běhu. gynekologie opakovaný ultrazvuk a testy děložního čípku v pořádku. Hrozí kyretáž, léčba hormony a nabízí mi odstranění dělohy, což jako sportovec zatím odmítám. Kontryhel piji 3x denně. Ráda bych Vás poprosila o radu zda tedy Kontryhel jako bylinu ano či ne. A zda objednat u vás tinkturu Hyper mens nebo Vy - DĚ-SL.
. zde napište text dotazu.

Děkuji a jsem s pozdravem. Mgr. Jana Jonášová
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Kontryhel ANO. Protože jeho účinek je ve prospěch PROGESTERONU, který je inhibitor růstu. Nevhodné jsou léčivé rostliny obsahující fytoestrogeny a hlavně pak xenoestrogeny.
Co obsahuje xenoestrogeny a jak se jim vyhnout uvádím s kolegyní ve videu http://www.WebinarZenskeZdravi.cz
Určitě doporučuji prohlédnout. Je velmi zajímavý a poučný pro každou ženu od menarche až po ukončené klimakterium.

Nicméně k Vaší problmeatice:
Na vysokou děložní sliznici a prevenci nutnosti kyretáže dělohy doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
JESTŘÁBNÍK CHLUPÁČEK kvetoucí nať 50%, DIVIZNA květ 10% (je jedno která divizna), TOPOLOVKA květ 10%, ROZMARÝNA nať nebo kvetoucí nať 10%, KONTRYHEL nať 20%.

S tinkturou mám u mých bylinkových pacientek velmi dobré zkušenosti. Podporuje odlučování sliznice. Je velmi účinná.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz />
Pokud byste měla zájem o bylinnou tinkturu na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger
http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.