bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Zvýšené jaterní testy ALT, AST - byliny, bylinky, babské rady, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 2654x)

Dotaz:

Dobrý den,
mohu se zeptat, dá se na zlepšení jater konzumovat mladé lístky čekanky obecné? Velké listy a stvoly jsem už uřízl a znova kořeny obrazily mladými lístkama, mám i mapovitý jazyk dle tradiční čínské mediciny v místě jater a sleziny. Sice jsem asi za blázna u ostatních, ale celkem na čínskou medicinu a bylinky věřim ?.
Dle jaterních testů jsem měl v polovině května 2017 ale zvýšené jen ALT o tři desetiny, AST jsem měl na hraniční mezi.
Pořidil jsem si v polovině května 2017 i Silimarin AL 50, pomalu už jsem ho dojedl. a ještě dotaz (omlouvám se za tolik dotazů. vadí nějak, kdybych kvůli bolavému loktu užíval měsíc Alavis triple blend. Na regeneraci, zpevnění šlach a kloubu. , nezatížilo by to ještě víc játra, slezinu?
Předem díky za odpověď. S pozdravem Petr

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Elevace ALT o 0,3 je vemi nízká a není až tak zásadní.
Vhodné byliny by mohly být např. ostropestřec nebo na jaře je vynikající užívání stvolu smetanky lékařské (pampelišky).
Pojednání o bylinách vhodných na jaterní nemoci je zde:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/1345-jatra-nemoci-jater-zanet-jater-byliny-bylinky-babske-rady-caje-tinktury-stavy
nebo
http://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/bylinne-smesi-na-nemoci/617-jatra-jaterni-nemoci-byliny-bylinky-babske-rady-bylinna-smes
a přímo jaterní tinktura je zmíněna zde:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/zpracovani/receptury/523-bylinna-tinktura-na-jatra-jaterni-nemoci-recept-postup-navod-na-vyrobu2.
Alavis triple (ve složení glukosamin sulfát 348 g, chondroitin sulfát 130 g, methylsulfonyl­methan 435 g na 1 kg směsi) je doplněk stravy a neměl mít vliv na zhoršení výsledku ALT v krevním séru.
Děkuji za dotaz.