bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Zvýšené, vysoké jaterní testy, vysoký cholesterol, nízké TSH, nespavost - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 106x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:
2018 lety jsem prodělala karcinom prsu. Proběhla operace, následné ozařování, bez chemoterapie, nasazena hormonální léčba. V přechodu jsem zdaleka nebyla, takže z minuty na minutu se moje tělo ocitlo bez příslušných hormonů. Hormonální léčbu užívám doteď.


Nyní jsem byla jsem po dvou letech na krvi a hle, cholesterol 7,6, jaterní testy GMT 5,9. Malinko snížená funkce štítné žlázy. Trošku jsem přečetla o vhodných bylinkách, ostropestřec výborný, ale mám hraniční vysoký krevní tlak (vždy jsem měla naopak nízký, objevil se až s léčbou). Za poslední rok jsem přibrala cca 10 kg v důsledku terapie, která mi též zpusobuje nespavost, takže jsem poctivě zobala celou tu dobu prášky na spaní. Prasky odbourám, nasadím dietu, ale chci též podpořit tělo bylinkami.


Co by jste mi prosím doporučil? Nějaký kokteil na regeneraci jater, snížení cholesterolu a snížení krevního tlaku bych uvítala asi jako nejlepší variantu, plus něco na zlepšení usínání a spánku a podpoření činnosti štítné žlázy.


Ještě bych chtěla dodat, že u štítné žlázy je snížena hodnota TSH a protilátky jsou negativní. Po dohodě s lékařem uděláme začátkem března kontrolní odběry a podle výsledků se rozhodneme o podání příslušné léčby.


Pokud se mi podaří pomocí diety a bylinek hodnoty dát do normálu, vyhnu se medikaci, což bych skutečně uvítala.

Moc děkuji za odpověď.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na snížené TSH, hraničně vysoký krevní tlak a zvýšené jaterní testy doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
HLOH OBECNÝ květ, KARBINEC EVROPSKÝ nať, ŘEPÍK LÉKAŘSKÝ kvetoucí nať, OSTROPESTŘEC MARIÁNSKÝ čerstvě rozemleté semeno.

Ze všech výše uvedených rostlin budu vyrábět bylinné tinktury, které budou dostupné na adrese http://www.BylinkovyDoktor.cz />
Na vysoký cholesterol doporučuji tinkturu HYPER-CHOL zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/eshop/bylinkove-tinktury-kapky/tinktura-bylinne-kapky-vysoky-cholesterol-detail

Na nespavost doporučuji tinkturu SPÁNEK+ zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/eshop/bylinkove-tinktury-kapky/tinktura-bylinne-kapky-spanek-plus-detail

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.