Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Zvýšení bolesti kloubů po aplikaci kostivalové tinktury - může se to stát?

2 odpovědi
(stránka otevřena 770x)

Dotaz:

Dobrý den pane doktore,
začal jsem si mazat klouby kostivalovou mastí a zdá se mi, že mě začaly více bolet. Ke to jenom reakce na léčbu? Mám artrózu v palcích na nohou.
Ještě se chci zeptat , vnučce zjistili v 17 letech celiakii dá se to nějak léčit?
Děkuji Petr Volný
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Dobrý den.

Ve fytoterapii se relativně často stává, že léčba léčivými rostlinami může přechodně vést např. k silné únavě nebo PŘECHODNÉHO zhoršení potíží. Jde ale vždy o přechodnou záležitost.

Prosím zkuste od svého praktického lékaře, ortopeda nebo revmatologa zjistit přesnou diagnózu své nemoci. Palec na noze může bolet i třeba kvůli vbočení, ale hlavně u mužů je často příčinou bolesti tzv. podagra, tzn. nahromadění kysliny močové v kloubu palce. Pak nejde o artrózu, ale o dnu. Dna se léčí úplně jinak než artróza a teoreticky by skutečně mohlo dojít ke zhoršení bolesti. Sůl kyseliny močové je potřeba z kloubu dostat jinak. Pokud chcete znát vhodné léčivé rostliny na dnu, napište mi po diagnostice specialistou znovu dotaz zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/poradna/new

Na celakii má příznivý efekt např. JEŘÁB
https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/kere/73-jerab-jerabina-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti
, ale nic nepokazíte ani OŘECHOVÝM SIRUPEM:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/zpracovani/receptury/603-orechovy-sirup-recept-postup-navod-na-vyrobu-ucinky-vyuziti

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Odpověď na dotaz:

Pane doktore, doktor říkal, že mám artrózu 2. stupně, už je to tak 3 roky, Vloni mi píchl do kloubů nějakou injekci a měl jsem pár měsíců pokoj.