bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
Omlouvám se, ale z časových a kapacitních důvodů budu na vaše dotazy odpovídat až od pondělí 13.7.2020 dále. Děkuji za pochopení.

 

Zvýšený cukr v krvi - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 242x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.
Prosím o radu: chodím s bolestmi zad už hodně let, byla jsem na pohotovosti s bolesti krční páteře. Brali mě krev a při zánětu v těle mě zjistili cukr v krvi 9,8.
Prosím o radu co dál. Prakticky lékař mě řekl že to budeme řešit až se uzdravil se zády. Mám strach abych neměla cukrovku.
Děkuji.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Takto mírně zvýšenou hladinu krevního cukru lze bez větších problémů ovlivnit bylinami. Nicméně v první řadě by bylo vhodné diagnostikovat počínající diabetes. Může totiž jít o tzv. stresovou zvýšenou hladinu glykémie, tzn. z bolesti a ze stresu, že jste byla v nemocnici, že Vám píchali jehlu do ruky apod.
Pokud byste např. u OGTT testu měla vyšší hodnoty nebo Vám nedopadl dobře glykovaný hemoglobin, tak by se mělo s bylinnou léčbou začít ihned. Používá se nejč. kombinace oman pravý kořen, jeřabina plod a jasan list. Tato kombinace je osvědčená a velmi dobře funguje. Množství omanu se dává podle toho, jak silný je diabetes. Pokud byste měla zájem, směs Vám mohu připravit ve formě tinktury do jedné skleničky 100 ml. Více na http://www.BylinkovyDoktor.cz
S názorem, že by se měl řešit potencionální diabetes až si vyléčíte záda velmi nesouhlasím. Pokud je podezření na cukrovku, není důvod odkládat dovyšetření kvůli bolestem páteře, které jsou jednak většinou chronikcý problém a druha nesouvisí s diabetem samotným. Nedovyšetření diabetu kvůli páteřním potížím by mohlo být považováno za non-lege artis postup.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.