Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Zvýšený cukr v krvi - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 916x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.
Prosím o radu: chodím s bolestmi zad už hodně let, byla jsem na pohotovosti s bolesti krční páteře. Brali mě krev a při zánětu v těle mě zjistili cukr v krvi 9,8.
Prosím o radu co dál. Prakticky lékař mě řekl že to budeme řešit až se uzdravil se zády. Mám strach abych neměla cukrovku.
Děkuji.

MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Takto mírně zvýšenou hladinu krevního cukru lze bez větších problémů ovlivnit bylinami. Nicméně v první řadě by bylo vhodné diagnostikovat počínající diabetes. Může totiž jít o tzv. stresovou zvýšenou hladinu glykémie, tzn. z bolesti a ze stresu, že jste byla v nemocnici, že Vám píchali jehlu do ruky apod.
Pokud byste např. u OGTT testu měla vyšší hodnoty nebo Vám nedopadl dobře glykovaný hemoglobin, tak by se mělo s bylinnou léčbou začít ihned. Používá se nejč. kombinace oman pravý kořen, jeřabina plod a jasan list. Tato kombinace je osvědčená a velmi dobře funguje. Množství omanu se dává podle toho, jak silný je diabetes.
S názorem, že by se měl řešit potencionální diabetes až si vyléčíte záda velmi nesouhlasím. Pokud je podezření na cukrovku, není důvod odkládat dovyšetření kvůli bolestem páteře, které jsou jednak většinou chronický problém a druha nesouvisí s diabetem samotným. Nedovyšetření diabetu kvůli páteřním potížím by mohlo být považováno za non-lege artis postup.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.