Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Bolest při chůzi a ostruha paty - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 330x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

08/2021 se mně udělala na pravé noze na Achilovce ostruha a boule v tom místě /je videt i na fotu/. Při chůzi to byla velká bolest hlavně v botě, kdy bylo potřeba nohu napnout a udělat krok.

Ozařováním se ostruha uklidnila, boule zůstala, ale začala bolest na vnitřní straně této nohy bolest od paty směrem ke kotníku, boli to při chůzi, během dne se objeví i otok, který je od vnitřní strany v vnější straně kotníku.

Bolest nedovolí běžnou chůzi i v klidu, kdyz se snažím chodidlo protahnout, tak hlavně pri pohybu chodidla do pravé strany to bolí a táhne. V obuté botě, kdy je chodidlo stahlé kulhám bolestí. Velice dekuji za odpověďa radu.

Děkuji a jsem s pozdravem.
1661840866_20220830_080433.jpg
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na akutní bolest ostruhy paty se používá KOSTIVALOVÁ TINKTURA nebo KOSTIVALOVÁ MAST. Aplikuje se i na místa bolestivosti.

Na léčbu patní ostruhy se používá OCTAN ŽELEZITÝ - obklady. Octan způsobí změknutí ostruhy a časem ji lze rozmasírovat. Je nutná trpělivost, ale funguje to. Je to recept bylináře Pavla Váni.

Aplikace octanu železitého je uvedena zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/poradna/octan-zelezity-davkovani-doba-aplikace-forma-aplikace

Pokud byste měla zájem o octan železitý nebo kostivalovou mast, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.