Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Kolísavý tlak krve - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 246x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Mám kolísavý tlak krve.

Většinou ráno a večer je nízký, přes den když jsem v "poklusu" tak mi připadá v normálu, horší je když se tak nějak zastavím, třeba když žehlím nebo dělám něco u čeho není moc pohybu a nejhorší to bývá samozřejmě tak dva dny před tím než dostanu menzes - to je jak na houpačce, jinak své dny mám v normalu - pravidelné ani moc silné ani moc slabé.

Výbušný člověk moc nejsem, spíš tak nějak brblu, ale někdy teda vyletim - spíš v práci, protože dělat s lidma bez mozku je někdy náročné ??a jelikož dělám v gastronomii tak jsem všežravec, miluju červenou papriku, segedinsky guláš atd.
Akorát vynechávám smažená jídla - ty jenom výjimečně.

Někdy si připadám jako křeček v kolotoči, ale asi mi to tak vyhovuje nějak se neumím pořádně vypnout a prostě nic nedělat. Co se týká nemocí tak minulý rok mi zjistili lehkou tachykardii - sem tam mi ta pumpa skočí trochu jinak a máte pocit že buď omdlite nebo se pozvracite, ale teď mám delší dobu klid, jsem tak trochu šašek a na každé blbé věci se snažím najít to pozitivní.

Možná jednu nevýhodu to má - případnou nervozitu nebo obavy si nechávám pro sebe a nějak se s tím poperu aniž bych zatěžovala ostatní. Takže lze říci, že v sobě občas zadržuji emoce.

Chůze tak 12-15 tisíc kroků, pokud jsem doma(mám volno) tak 5-10t.Přes léto jezdím na koloběžce - ne elektro, běh a fitko ne, když mám čas jdu se psem na delší procházku, schody máme velký akorát v práci ?cca 30schodu 5x.

Měřím 172,váha momentálně 61 kg.

Driv jsem si měřila tlak tak 4xza den, teď už jen když se cítím hodně divně, nízký mívám 89/52 a tak podobně a vysoký v průměru 155/95(99)a to mívám takový divný pocit tlaku na hrudi a hůř se mi dýchá, ale příliš často to není. Převládá spíš ten nízký a to jsem většinou jen taková unavená.

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na kolísavý krevní tlak a s ohledem na okolnosti, které dále popisujete kolem Vás, doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
HLOH OBECNÝ květ 25%
JMELÍ BÍLÉ list sbíraný v březnu na ovoceném stromě 25%
ČESNEK MEDVĚDÍ brzce jarní list 10%
SRDEČNÍK kvetoucí nať 20%
KUSTOVNICE ČÍNSKÁ plod 15%
JANOVEC METLATÝ květ 5%
PROPOLIS na špičku nože.

Do stravy doporučuji potraviny, které podporují játra a odstraňují z nich blokády - vizte http://www.WebinarJatra.cz

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin (a propolisu), univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.