bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Lámající se třepivé nehty - byliny, bylinky, babské rady, léčba bez léků

3 odpovědi
(stránka otevřena 2996x)

Dotaz:

Dobrý den.
Mám nekvalitní lámající se a třepivé nehty. Je na to njaké bylina?
Děkuji, Veronika.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.


Jedna z účinných babských rad na třepící se a lámavé nehty je umístit prsty na 15 minut do horkého olivového oleje. Říká se, že se mají dát ruce do nejvyšší tepoty oleje, jakou snesete. Dělá se to 1x denně do zlepšení stavu nehtů.

Lidé si také někdy stěžuji na RÝHOVANÉ nehty. Příčinou je nejčastěji nedostatek hořčíku a železa. Hořčík obsahují např. obiloviny (obilné klíčky), luštěniny, listová zelenině a ořechy (např. mandle).
Železo je obsažené např. v mateřídoušce či kopřivě.

LÁMAVÉ nehty prozrazují, že vašemu tělu chybí zinek. Bývá to problém často u žen, které dlouhodobě užívají antikoncepci. Hlavní zdroje zinku jsou obilné kličky, včelí pyl, dýňová semena, vojtěška, pohanka, hlíva ústřičná  a také ústřice. Ke zkvalitnění struktury nehtů pomáhá výše uvedený olivový olej.

ŠUPINKUJÍCÍ SE nehty upozorňují na nedostatek křemíku v těle. Ten je obsažen např. v přesličce rolní, brutnáku, angřestu, vojtěšce ad.

NAMODARLÉ nehty (nehtové lůžko), hlavně u malíčku a palce, upozorňují na srdeční nedostatečnost, která by měla být vyšetřena lékařem (internista nebo kardiolog). Selhávající srdce řeší kručina, jalovec a krvavec.
Nehty ve tvaru hodinového sklíčka mívají velmi často kuřáci-kardiaci.


TLUSTÉ NEPRŮHLEDNÉ DROLÍCÍ SE (často nažloutlé) nehty, hlavně na nohou, jsou napadené nemocí zvanou onychomykóza. Jde o plísňové onemocnění. Velmi dobře zabírá opakovaně aplikovaný nastrouhaný česnek přímo na nehet - pak zabalit náplastí nebo obvazem a nechat působit několik desítek minut.

Nehty toho o nás tedy vypoví více než bychom si mysleli, že?


Děkuji za Váš dotaz a důvěru.

Odpověď na dotaz:

Dobry den, jeste dotaz ke kvalite nehtu::: Mam od nehtoveho luzka na kazdem prste na rukou jakysi svetly pulkruh, jehoz okraj na nehtu je nacervenaly. Na palcich jsou ty pulkruhy skoro siroke jako samotny nehet. Na palcich mam nehty nejenom podelne vrobkate, ale i pricne zvlnene. Co to vypovida?? Ty svetle pulkruhy me dost desi.
Dekuji za odpoved Vladimira

Odpověď na dotaz:

Dobry den. Na rukou mam nehet zakoncený jako by pilkou. Mohu poprosit o radu. Dekuji Jana.