Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Polypy tlustého střeva - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez operace

1 odpověď
(stránka otevřena 7458x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.
Dnes mi na magnetické rezonanci našli vícečetnou polypozu tlustého střeva. Je možné se nějak zbavit polypů ve střevě pomocí bylin?
Prý jsou polypy nebezpečné a jsou předvzvěstí rakoviny střeva. Teda píše se to aspoň na internetu.
Děkuji, Hanka.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Jeden z nejvýznamnějších bylinářů Pavel Váňa popisoval příběh jedné paní, která měla polypy. Užívala na jeho doporučení LNICI KVĚTEL a RAKYTNÍK ŘEŠETLÁKOVÝ. Polypů se do půl roku zbavila (k opravdu velkému překvapení lékařů) a těšila se ještě dlouho dobrému zdraví. Pavel Váňa přitom v povídání zdůrazňoval, že důležitá je pravidelnost užívání léčivek.

Rakytník se užívá ve formě rakytníkového oleje nebo rakytníkové šťávy nebo rakytníkvé tinktury.
Lnice květel se užívá ve formě bylinné tinktury nebo nálevu (čaje). Ideální je užívání 3x denně 20-25 kapek směsné tinktury z těchto dvou léčivých rostlin.

Jako lékař musím dodat, že doporučuji sledování gastroenterologem nebo praktickým lékařem s pravidelným odebíráním tumormarkerů (CEA ad.). Pokud by hodnota tumormarkeru stoupala nebo bylo zjevné okultní krvácení, věc se musí řešit bezodkladně.

Jen na okraj: lnice květel je bylina, která je hodě typická (má afinitu) pro léčbu tlustého střeva. Mám s ní velmi dobré zkušenosti při léčbě HEMOROIDŮ. Dávám ji macerovat do oleje. Zevní aplikace s dalšími léčivými rostlinami (jírovec maďal plod, měsíček květ, heřmánek květ, případně na zanícené hemoroidy ještě řepík a/nebo olivovník list) výrazně nemocným lidem pomáhá.
Někdy se uvádí, že lnice pomáhá u autoimunitních zánětů tlustého střeva. V tomto případě však spíše využívám rdesno hadí kořen (mám již vyzkoušeno u několika lidí, funguje).

Lnice květel je jedna z mých oblíbench rostlin. Jak je zřejmé z textu výše, vyrábím z ní tinkturu i olej.Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.