bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Stres, nervozita, extrasystoly - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 240x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

29-30.11.mam atestaci. Potřebuji něco na zklidnění.

2018 mi začly epizody noční tachykardie, nepřiměřený sinus kolem 4:00 ráno, řešeno komplexně TČM, byliny směsi v tabletách, čchi-kung, kranialka, individuální psychoterapie (vyhodnoceno jako stresové) rok a půl už byl klid, ale nyní se srdce začíná ozyvat. Na začátku října 2021 epizodka noční tachykardie do 140/min, 4.10.2021 dny salvy extrasysto. Jsem na Betaloc SR 200mg a cardilanu.

Kamarádka děla v čínské bylinarne takže může sehnat v podstatě cokoliv.

Navečer piju večerní čaj (meduňka máta chmel měsíček Topoľovka jasmin) ale to působí hlavně rituálem ?

Je mi jasné, že bych to měla dělat zas komplexně, ale úplně nemám prostor - resp všechen čas dělím mezi učení a děti, k čchi-kung se zas vrátím až bude volněji. Skupina mi vyhovuje více.

Ten Betaloc beru asi 15 let - od té doby co pracují - hypertenze + rychlejší puls...tachYkardie jako takové začly až od ledna 2018, po návratu do práce po roční myokarditide ..prace + služby mi moc nesedly...

Teď (informace z 19.10.2021) se mi to stupňuje. Cca. od 12.10.2021 jsem v krizi. Tachykardie v nocí relativně OK, ale začly extrasystoly. Navečer po ulehnutí.
18.10.2021 jich bylo asi 8 krátce po sobě. Špatně spím, bojím se lehnout, že to bude skákat. Pak se v noci budím rychlejší akci, zrychluje i při otočení na bok. Pak se bojím vstát, ať zas není extrasystola, jak si lehnu zpátky. Takže bojují se zacyklením v obavách z kardioprojevů.

Jediné co vymyslí moje kardiolozka je Neurol, co samozřejmě neni řešení a ano nechci zkoušet...zvažovala jsem zajít na čínskou medicínu opět...a zas začnu s čchi-kung a kašlu na domácnost. Ještě měsíc a půl do atestace, pak bude už klid.

Ale mívám takové zpětné vlny ,i teď - opadl stres z práce a papírování a přišlo tohle. Já vše tahnu přes srdce...

A ještě při předklonu ,obzvlášť vecer- třeba jen zapojit nabíječku do zásuvky a šup extrasystola.

Děkuji a jsem s pozdravem.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na Vaše potíže doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
SRDEČNÍK LÉKAŘSKÝ kvetoucí nať (sklidňuje psychiku), LÍPA květ, JANOVEC METLATÝ jen (! ) květ - řeší srdeční arytmie, HLOH OBECNÝ květ - příznivý vliv na sredce a srdeční arytmie, JMELÍ BÍLÉ list natrhaný v březnu na ovoceném stromě - řeší extrasystoly v předklonu a má přiznivý vliv na cévy, JABLEČNÍIK list (má vliv mj. právě na extrasystoly). Všechny byliny stejnými díly.

Účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.