bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
slideshow_web_01
slideshow_web_02
slideshow_web_03
previous arrow
next arrow
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.

Máte problém uložit dotaz do poradny? Podívejte se na návod ve videu zde.

× Vítejte na fóru!

Řekněte nám něco o Vás - kdo jste, co máte rádi a proč jste se stali členy tohoto webu.
Všechny zde vítáme a těšíme se na Vaše příspěvky!

Afty u velmi malého dítěte - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

- 30. pro 2024 16:12 #32116 od tazatel
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Máme od Vás tinkturu na afty a chci se zeptat jestli ji můžeme potírat afty ročnímu dítěti. Děkuji a jsem s pozdravem.
Poslední změna: 30. pro 2024 16:12 uživatelem MUDr. Zbyněk Mlčoch.

#32117 od MUDr. Zbyněk Mlčoch
Odpověděl MUDr. Zbyněk Mlčoch
Dobrý den.

U tak malého dítěte jsou alkoholové tinktury kontraindikovány. Tak malé dítě nemá ještě dostatečnou kapacitu jater na zpracování etanolu, který se v tinkturách nachází. 

Babská rada je, aby osoby mající afty žvýkaly rozkousané kuličky hroznového vína. Tyto mají protektivní a reparativní účinky na sliznicie dutiny ústní a takovým lidem šťáva ze slupiček je ku prospěchu. 

Afty v dutině ústní mohou být odrazem špatného mikrobiomu v oblasti dvanácterníku (duodena). Pokud by se tedy dítěti afty vyskytovaly častěji, určitě doporučuji: 
a) probiotika na míru (určitě by měl probiotika nastavit někdo, kdo se této problematice dlouhodobě a intenzivně věnuje, neberte "univerzální" probiotika z lékárny - mohou pomoci, ale také udělat "více paseky než užitku")
b) úpravu dietetiky (samozřejmě v tomto věku je základ kojení)

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Vygenerováno za 0.210 sekund