bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
slideshow_web_01
slideshow_web_02
slideshow_web_03
previous arrow
next arrow
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.

Máte problém uložit dotaz do poradny? Podívejte se na návod ve videu zde.

× Vítejte na fóru!

Řekněte nám něco o Vás - kdo jste, co máte rádi a proč jste se stali členy tohoto webu.
Všechny zde vítáme a těšíme se na Vaše příspěvky!

Paraziti u dospělých - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez antiparazitik (léků proti parazitózám)

- 28. zář 2025 08:49 #32889 od tazatel

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

 
1) dcera 3 roky borelióza, antibiotika na 15 dnů. 
Dáváme štetku 2x15, 3x10, jak kdy a čaj zrození fenixe.
 
Co byste nám doporučil na úplné vyléčení a co u ní sledovat (chování, nálady, pohyby atd.) na co si dát pozor?
 
 
2) dospělí zřejmě plní parazitů, co byste doporučil na očištění? Co sledovat a na co si dát pozor?
 
3) co na očištění po očkování v dětství (hodně nedobrovolných vakcín), ale i očista od vlivu MR, CT, RTG? 

Děkuji a jsem s pozdravem.

Poslední změna: 28. zář 2025 08:49 uživatelem MUDr. Zbyněk Mlčoch.

- 28. zář 2025 08:48 #32924 od MUDr. Zbyněk Mlčoch
Odpověděl MUDr. Zbyněk Mlčoch

Dobrý den.

K Vašemu dotazu "DOSPĚLÍ PLNÍ PARAZITŮ" bych rád řekl následující:

Parazitická onemocnění jsou v ČR velmi vzácná, proto bych potřeboval vědět, který konkrétní parazit Vám nebo Vaší rodině byl lékařem infektologem diagnostikován. Pak bude odpověď "více na míru." 

V ČR jsou nejčastější paraziti tito: vši, zákožka svrabová, blecha, roupi, škrkavky, tasemnice, toxoplazmóza a echinokokóza.

Pak jsou další paraziti, které můžete "získat" v zahraničí - třeba Afrika (např. paraziti /doslova červi/ očí apod.), ale šlo by v ČR o velkou vzácnost a raritu. 

Jen na okraj podotýkám, že lidé za parazitózy označují různé nespecifické potíže, ale velmi často o parazitózy nejde. Něco jako "promoření parazity" tedy není realita, ale velmi často toto vídám jako způsob jak z ovlivnitelných lidí vytáhnout finanční částky k léčbě něčeho, co neexistuje

Název Vašeho dotazu byl, cituji: "Borelióza a další paraziti (dítě vs. dospělý)"
Jen pro upřesnění bych chtěl říci, že borelie NEJSOU paraziti. Paraziti jsou prvoci, červi nebo členovci, kteří žijí na úkor hostitele. Borelie je bakterie, která způsobuje infekční onemocnění, ne parazitózu.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

PS: v každé stránce se, prosím, ptejte vždy na jednu věc, resp. jednu osobu. Zpracoval jsem tedy první dotaz ze tří a ty další prosím uložte samostatně přes formulář na stránce www.BylPor.cz 

Poslední změna: 28. zář 2025 08:48 uživatelem MUDr. Zbyněk Mlčoch.

Vygenerováno za 0.158 sekund