bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
slideshow_web_01
slideshow_web_02
slideshow_web_03
previous arrow
next arrow
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.

Nacházíte se na bylinkové poradně MUDr. Zbyňka Mlčocha. Zde můžete uložit dotaz do poradny. Pokud nevíte jak na to, zde je video s postupem

× Vítejte na fóru!

Řekněte nám něco o Vás - kdo jste, co máte rádi a proč jste se stali členy tohoto webu.
Všechny zde vítáme a těšíme se na Vaše příspěvky!

Plíseň rostlin - jak se bránit?

- 30. zář 2022 09:03 #7831 od tazatel
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Dekuju za Vaši odpověď, rostliny pokud jsou napadene plísní, ikdyž květy měsíčku, řepíku, sléze jsou vpořádku nebudu používat. A můžete mi poradit jak proti tomu bojovat? Pozivame kompost, zelene hnojení, snažíme se jen eko prostředky. Co je špatně, k čemu tolik práce, jak jsou rostliny k nepoužití? Na flekatou meduňku jsem zkoušela křídlatku a nepomohlo. Bea Děkuji a jsem s pozdravem.

- 08. bře 2023 17:33 #30717 od MUDr. Zbyněk Mlčoch
Odpověděl MUDr. Zbyněk Mlčoch
Dobrý den. Křídlatky bych se nevzdával. Mně pomáhá v zahradě velmi. Platí ale, že je nutné na rostliny aplikovat ODVAR ZE ZELENÉ NATI KŘÍDLATKY opakovaně a to např. každé 3 dny. Dále doporučuji aplikovat POD rostliny kopřivovou jíchu. Dodává rostlinám velkou sílu a ty mají potom možnosti přirozené obrany. Rostliny, které bojují s plísní by měly být na místě, kde není nadměrná vlhkost - osluněné záhonky apod. Tzn. ne někde pod stromy, v rohu zděné zahrady apod. Nahlédněte prosím také do stránky https://www.bylinkyprovsechny.cz/ruzne/domaci-pestovani-bylin-rostlin/1783-osetreni-napadenych-bylin-bylinek-plisen-trasnenka-msice-molice-sviluska-padli-strupovitost-slimaci-hlemyzdi-mysi-hrabosi Děkuji za Váš dotaz a důvěru.

Vygenerováno za 0.169 sekund