rasa spirulina ucinky na zdravi pouziti uzivani vyuziti co leciSpirulina je modrozelená řasa, která roste v nádržích Spirulina je modrozelená řasa, která roste v nádržích s čerstvou vodou. Již po staletí je mnoha kulturami ceněna jako vynikající zdroj živin a přibližně před deseti až dvaceti lety si našla cestu i do západní stravy, v Americe však pouze omezeně. Její prodej v obchodech se zdravou výživou je totiž zakázán, což je velmi špatné, neboť by mohla mnoha lidem prospět. 


Účinky řasy:

Řasa spirulina nemá v zásadě léčebné účinky. Je pouze zdrojem bílkovin a vitamínů skupiny B. 

Řasa může mít díky svému složení obecně vliv na dlouhověkost a prevenci nemocí. 

Přibližně 55 až 70 procent hmotnosti spirulinytvoří bílkoviny. Je považována za nejbohatší rostlinný zdroj využitelných bílkovin a za bohatý zdroj vitamínů skupiny B a kyseliny gamalinolenové (GLA). Co do obsahu bílkovin se nachází na druhém místě za sušenými vejci. Lidé si často stěžují na chuť spiruliny, ale můžete si být jisti tím, že chutná mnohem lépe než sušená vejce. 

Spirulina je dostupná ve formě tablet nebo prášku. Doporučuji vám užívat prášek, který je kvalitnější a levnější, ale většině lidí je její "zelená" chuť nepříjernná stejně jako její vzhled, a proto volí raději tablety. Doporučené množství je 6 až 10 tablet nebo dvě polévkové lžíce denně. Pokud užíváte prášek, rozmíchejte si ho ve vodě jako nápoj, přidávejte ho do koktejlů anebo si jím posypte osmahnuté pokrmy nebo saláty. Ačkoli si lidé občas stěžují na vysokou cenu spiruliny, když si ji objednáte ve větším balení, můžete ušetřit.


Související fráze: 

účinky ► dajana spirulina wafers 1 kg ► chlorella ► bio ► prášek ► kapsle ► barley ► spirula ► dávkování ► užívání ► diskuze ► reference ► recenze ► diskuze ► názory ► tablety ► zelený ječmen ► složení ► nežádoucí účinky ► hubnutí ► wiki