Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Zánět očního nervu, slepota, ztráta zraku - byliny, bylinky, léčivé rostliny

2 odpovědi
(stránka otevřena 2035x)

Dotaz:

Dobrý den,
od soboty 1.2.2020 nevidím na pravé oko, lékažský závěr je zánět očního nervu, mám za sebou už všechny vyšetření včetně magnetické rezonance, kde se naštěstí zatím nepotrvrdila roztroušená skleróza, jen ten zánět. Absolvovala jsem 3 kapačky s vysokou dávkou kortikoidu, od včera nahrazeny tabletovým kortikoidem, plus se na ně nabalily ještě další léky jako draslík, Helicid na ochranu žaludku a Fraxiparin na ředění krve. Tuto kůru mám napsanou na měsíc. Vidění se zlepšilo celkem dost hned po první noci ještě PŘED nástupem kapaček (na neurologii jsem se dostala až odpoledne a kapačky jsou prý lepší dopoledne, tak jsem první měla až v neděli), od té doby je situace beze změny. Kvůli zhoršenému vidění nemohu pracovat, dělám ruční tkaní a to bez detailního vidění nejde. Mohl by jste mi, MOC PROSÍM, poradit něco, co by se dalo třeba užívat už teď s těmi léky a fungovalo to na rychlejší rekonvalescenci napadeného nervu? Oko je naprosto v pořádku, problém je na nervu, nenese dobře obraz z oka do mozku.
Předem děkuji za jakoukoliv radu!
Zuzana
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na retrobulbární neuritidu (zánět očního nervu) se používají následující léčivé rostliny, ideálně ve formě tinktury na denní užívání:
bělotrn semeno (bohužel se velmi těžko shání), schizandra plod (vynikající rostlina na zrakovou ostrost), kustovnice plod, rakytník řešetlákový plod, eleuterokok kořen, třezalka květ/nať, pupečník asijský nať.

Zevně obklady z chrpy, fenyklu, měsíčku a světlíku lékařského.

Dietní opatření: jíst borůvky, mrkev, kadeřavá petržel. Pokrmy z pohanky (pohanka obecná je tato rostlina - https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/153-pohanka-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti ).

Při užávní výše uvedených léčivých rostlin je velká šance na zásadní úpravu zraku (teoreticky je možnost, že se Vám zrak zcela upraví).

Pokusím se Vám sehnat semena bělotrnu přes Facebook, ale šance je poměrně malá. Bělotrn kulatohlavý vypadá takto:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/15-belotrn-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti


Bělotrn kulatohlavý je jedna z nejlepších léčivých rostlin na nemoci očního nervu.

Léčbu Prednisonem doporučuji nyní nepřerušovat.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den, reaguji na vaši odpověd ohledně záněru očního nervu, mám maminku 77 let, plně aktivní důchodkyně, před měsícem porucha imunitního systému, po několika vyšetřeních od interny přes stomatoligii a oční měla CRP 200, zánět očního nervu, nejdříve jneviděla ja pravé a postupně přestala vidět úplně. Byla hospitalizována ve FN Plzen na očním oddělení poté na oddělení farmakologie, kde jí začali dávat kortikoidy nejdříve v kapačce, ted už je tři týdny doma a bere léky v tabletách, stále nevidí. je nějaká šance že by se zrak obnovil? děkuji za jakoukoliv radu