bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na veřejné diskuzi. Dotazy ale i odpovědi může do poradny napsat kdokoliv.
 

Zánět očního nervu, slepota, ztráta zraku - byliny, bylinky, léčivé rostliny

1 odpověď
(stránka otevřena 174x)

Dotaz:

Dobrý den,
od soboty 1.2.2020 nevidím na pravé oko, lékažský závěr je zánět očního nervu, mám za sebou už všechny vyšetření včetně magnetické rezonance, kde se naštěstí zatím nepotrvrdila roztroušená skleróza, jen ten zánět. Absolvovala jsem 3 kapačky s vysokou dávkou kortikoidu, od včera nahrazeny tabletovým kortikoidem, plus se na ně nabalily ještě další léky jako draslík, Helicid na ochranu žaludku a Fraxiparin na ředění krve. Tuto kůru mám napsanou na měsíc. Vidění se zlepšilo celkem dost hned po první noci ještě PŘED nástupem kapaček (na neurologii jsem se dostala až odpoledne a kapačky jsou prý lepší dopoledne, tak jsem první měla až v neděli), od té doby je situace beze změny. Kvůli zhoršenému vidění nemohu pracovat, dělám ruční tkaní a to bez detailního vidění nejde. Mohl by jste mi, MOC PROSÍM, poradit něco, co by se dalo třeba užívat už teď s těmi léky a fungovalo to na rychlejší rekonvalescenci napadeného nervu? Oko je naprosto v pořádku, problém je na nervu, nenese dobře obraz z oka do mozku.
Předem děkuji za jakoukoliv radu!
Zuzana

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na retrobulbární neuritidu (zánět očního nervu) se používají následující léčivé rostliny, ideálně ve formě tinktury na denní užívání:
bělotrn semeno (bohužel se velmi těžko shání), schizandra plod (vynikající rostlina na zrakovou ostrost), kustovnice plod, rakytník řešetlákový plod, eleuterokok kořen, třezalka květ/nať, pupečník asijský nať.

Zevně obklady z chrpy, fenyklu, měsíčku a světlíku lékařského.

Dietní opatření: jíst borůvky, mrkev, kadeřavá petržel. Pokrmy z pohanky (pohanka obecná je tato rostlina - https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/153-pohanka-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti ).

Při užávní výše uvedených léčivých rostlin je velká šance na zásadní úpravu zraku (teoreticky je možnost, že se Vám zrak zcela upraví).

Pokusím se Vám sehnat semena bělotrnu přes Facebook, ale šance je poměrně malá. Bělotrn kulatohlavý vypadá takto:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/15-belotrn-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti


Bělotrn kulatohlavý je jedna z nejlepších léčivých rostlin na nemoci očního nervu.

Léčbu Prednisonem doporučuji nyní nepřerušovat.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.