Velký letní kurz bylinářství zdravé vaření botanika Mlčoch Švédová SedlákMilí příznivci léčivých rostlin :) , abyste byli zdraví, měli byste jíst zdravě, pokud už na vás dolehne nějaká nemoc, ideálně byste si měli nasbírat léčivé rostiny v přírodě, abyste se vyléčili. A důležité je, abyste léčivé rostliny poznali. Myšlenka dala myšlenku, slovo dalo slovo, inu spojil se bylinář, nutriční terapeutka a botanik a vymysleli, že by mohli pro zájemce udělat velký kurz zaměřený právě na tyto 3 věci. Pokud vás text oslovil, čtěte dále.


Účinky rostliny:

Myšlenka jak by kurz mohl probíhat: šlo by o víkendový kurz. Protože není cílem vás přehltit informacemi, byly by přednášky proložené zdravým vařením a botanickou procházkou. Za optimální nám připadá:

Zřejmě 2-3denní kurz, do kterého se musí vlézt 5+5 hodin bylinářství na téma "bylinky od hlavy až k patě," dále 3 hodiny dietetiky a "živého" vaření s nutriční terapeutkou a 3 hodiny procházka okolní přírodou s botanikem.

Hrubý plán je:

PÁTEK? (není jisté, zda by se kurz vešel do 2 nebo do tří dnů - odvislé je to od unavitelnosti kurzistů :) )

SOBOTA

9-11:30 bylinky od hlavy až k patě - první polovina těla

11:30-12 OBĚD (pozor, stravu nezajišťujeme, prosím přineste si vlastní oběd z domu, mikrovlnná trouba na ohřátí jídla bude k dispozici)

12-15 jedna polovina kurzistů (20 osob) vaří s nutriční terapeutkou a druhá polovina kurzistů (20 osob) jde na procházku s botanikem (Masarykův háj)

15:30-18 pokračování bylinky od hlavy až k patě - první polovina těla

NEDĚLE

9-11:30 bylinky od hlavy až k patě - druhá polovina těla

11:30-12 OBĚD (pozor, stravu nezajišťujeme, prosím přineste si vlastní oběd z domu, mikrovlnná trouba na ohřátí jídla bude k dispozici)

12-15 druhá polovina kurzistů (20 osob) vaří s nutriční terapeutkou a první polovina kurzistů (20 osob) jde na procházku s botanikem (Masarykův háj)

15:30-18 pokračování bylinky od hlavy až k patě - druhá polovina těla

Kde by se akce uskutečnila: Brno, Lipová 26 (vaření v přízemí - menší sál, výuka v 1. patře - velký sál)

Kdy by se akce uskutečnila: zřejmě v červenci 2022, konkrétně pravděpodobně 3.-5.7.2022 (bude upřesněno v dubnu 2022)

Cena kurzu: cca. 3.500 Kč (v ceně jsou i suroviny na workshop zdravého vaření)

Organizátorem celé akce, který svámi vše po technické stránce probere je Zuzana Švédová

Kapacita: 40 osob

LEKTOŘI AKCE:

  • MUDr. Zbyněk Mlčoch - lékař a bylinář - řekne vám jaké byliny, polokeře, stromy, ev. medicinální houby mohou prospět vašemu zdraví v různých zdravotních potížích
  • Mgr. Zuzana Švédová, Dis. - nutrniční terapeutka - naučí vás jak vařit chutně a zdavě ze základních, tedy průmyslově nikterak nezpracovaných potravin
  • Mgr. Martin Sedlák nebo Ing. Radomír Němec- ukáže vám v okolí jaké rostliny můžete najít