bylinko botanicka prochazka zadni kopanina u prahy 19 5 2024AKCE SE JIŽ USKUTEČNILA.


Účinky rostliny:

Jaro je krásné období plné pupenů, květů a natí rostlin, které lze zkonzumovat. V té přehršeli rostlin je však obtížné se zorientovat. Přijďte se podívat a popovídat si na bylinko-botanickou procházku. Ukážeme vám rostliny, pojmenujeme vám je, botanik vám řekne zajímavostí co se týče stanoviště růstu či historie a bylinář Zbyněk vám poví, na jaké zdravotní neduhy tyto konkrétní rostlinky mohou pomoci a také které části sbíráme či jak konkrétně je zpracováváme. Co na vás tedy čeká? Jarní procházka po krásném místě, kterým je okolí Zadní Kopanina. Projdeme si zdejší louky, pastviny, hájky a sady. 

FOTOGRAFIE Z AKCE V ZADNÍ KOPANINĚ 2023 JSOU ZDE.

FOTOGRAFIE Z ROKU 2024 JSOU K NÁHLEDU TADY.

Kdy: neděle 19.5.2024, 13 - cca. 17 hod. (zpět k autům bychom se tedy vrátili kolem 16.-17. hodiny)

Kapacita: 25 osob

Cena akce: 599 Kč

Organizátor: Martin Sedlák

Jak si zamluvit místo? Na emailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Místo setkání před procházkou: u domu Chaloupky 57 (přesná adresa Chaloupky 57, 155 00 Praha-Řeporyje - Zadní Kopanina) MAPA ZDE
Prosíme přijďte již kolem 12:45 hod., abychom mohli ve 13:00 již vyrazit do přírody. Děkujeme. Kdo přijde pozdě, musí nás doběhnout ;)
Než vyrazíme, uděláme si malou poznávačku rostlin ještě na místě před odchodem (v době čekání než přijdou všichni).

Možnost parkování na místě: prosíme zaparkujte na vhodném místě dle svého uvážení v části Kopanina Chaloupky a dojděte na místo pěšky k domu Chaloupky 57 (u místa setkání je hodně soukromých pozemků a parkování zde je poněkud komplikované).

Trasa: plánovaná trasa je ZDE

Délka trasy: cca. 3,5 km.

Lektoři:
► Mgr. Martin Sedlák (dlouholetý popularizátor botaniky) - www.BotanickeProchazky.cz  ,
MUDr. Zbyněk Mlčoch (bylinář věnující se léčivým rostlinám od roku 1994; absolvent a v současné době i učitel bylinářství Školy přírodních terapií v Českém Krumlově, Bylinkové akademie ve Valticích a bylinkové školy Moudro bylinek v Suchdole nad Odrou). 
Z povídání bude diktafonem nahrán zvukový záznam, který bude po akci zaslán kurzistům na jejich email.

Martin Sedlák botanikMUDr. Zbyněk Mlčoch bylinkář bylinář fytoterapeut

S sebou si vezměte: repelent, pití, boty do ne/pohody, pokrývka hlavy (klobouček, kšiltovka apod.), poznámkový blok. Propiska pro každého zdarma na místě.

propisky zdarma

SLEDUJTE NÁS NA FACEBOOKU - SKUPINA BOTANICKÉ PROCHÁZKY ZDE
nebo se podívejte na nový web botanika Martina zde www.BotanickeProchazky.cz
.

 


Storno podmínky:

  • Do 8.5.2024 23:59 hod. možnost vrácení celé částky 599 Kč na požádání bez udání důvodu.
  • Od 9.5.2024 00:01 hod. není možné částku 599 Kč již vrátit, kurzista ale může za sebe poslat náhradníka.
  • V případě nečekané události (velmi špatné počasí, nemoc lektora/lektorů, pandemie s nemožností osobního setkání více osob na jedné akci), bude účastník informován co nejdříve SMS zprávou a bude mu vrácena celá částka 599 Kč.