Užívá se zředěná esence z kopřivy, kterou vřele doporučujeme. Je možné ji dostat v drogeriích a lékárnách. Návod bývá připojen. Již jsem uvedla, že sedací koupele z přesličky, spojené s pitím teplého čaje z přesličky, velmi rychle odstraňují písek z měchýře a z ledvin a stejně tak I ledvinové kameny. Ve starých bylinářích se dočítáme, že i violka vonná, kakost smrdutý a medvědice lékařská rychle a bezpečně odstraňují ledvinové kameny.


Účinky rostliny:

Někteří lidé však medvědici nesnášejí pro její vysoký obsah tříslovin. Po užití se dostaví nevolnost, zvracení a nechutenství. Místo medvědice je proto možné použít listy hrušky (Pyrus), které jsou při ledvinových kamenech její rovnocennou náhradou. Od června do září žlutě kvetoucí řepík nám také poskytuje vynikající čaj při ledvinovém písku a kamenech i při žlučníkových kamenech. Vynikajícím způsobem pomáhá čaj ze směsi: řepík, jehlice trnitá, pastuší tobolka a listy břízy (stejné díly po 20 g). Čaj se spaří a nechá minutu vyluhovat. Řepík plným právem nazývají v Rakousku lidově: „Heil aller Welt“ (lék celého světa) i „König aller Kräuter“ (král všech bylin).

Záněty ledvin – nasadíme čaj z „vlasů kukuřice“, čerstvě natrhaného šťavele, pitulníku žlutého či hluchavky bílé a použijeme přesličkových sedacích koupelí. Kromě toho pijeme denně tři až čtyři šálky čaje ze šťávy truskavce ptačího. Na jeden šálek použijeme vrchovatou čajovou lžičku bylin, přelijeme vroucím mlékem, pijeme dost teplé po doušcích.

 

Zdroj: Maria Treben, Zdraví z boží lékárny

maria-treben-bylinky-ucinky-na-zdravi