Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
BYLINY SBÍRANÉ V ZÁŘÍ ZDE

roztrousena-skleroza-a-bylinky-sclerosis-multiplex-a-bylinky-na-jeji-lecbuRoztroušená skleroza mozkomíšní - (sclerosis multiplex). V boží lékárně se najde pomoc i na tuto chorobu, která se považuje za nevyléčitelnou. Léčení sice postupuje pomalu, po krůčcích, ale není nutné se v žádném případě vzdát a ztrácet důvěru v bylinky, darované Stvořitelem. Zdůrazňuji opět, že při tak těžkém onemocnění by se měly používat čerstvé rostlinky. Na zimu si je však nasušíme.

___

___

Kokoška pastuší tobolka se umyje, nakrájí se nadrobno, naplní do láhve až po hrdlo a zaleje 38-40% pálenkou z obilí nebo ovoce. Postaví se na deset dní na slunce nebo do blízkosti tepelného zdroje. Vzniklá esence se dvakrát až třikrát denně vtírá do nemocné části svalů. Vnitřně se během dne po doušcích vypijí čtyři šálky čaje z kontryhelu a dva šálky čaje ze šalvěje. Čerstvé listy ze šťavelu kyselého se umyjí a vlhké se odstředí v odstředivce. Každý den se pak užívá v průběhu šesti hodin každou hodinu tři až pět kapek, zředěných v čaji. Příznivě účinkuje i vtírání oleje z třezalky tečkované, heřmánku a mateřídoušky.

Květy těchto rostlin se nasbírají za slunečného dne, dají se každé zvlášť do láhve až po hrdlo a zalejí se olivovým olejem, vylisovaným za studena. Necháme deset dní stát na slunci nebo na teplém místě. Na slunci se také natrhají květy třezalky, heřmánku a řebříčku a vyluhují se v pálence tak jako kokoška pastuší tobolka. Tato esence se vtírá do páteře, kloubů a boků. Stejně tak se na vtírání doporučuje kořen kostivalu, který se umyje, okartáčuje, nařeže nadrobno a vyluhuje ve 40% pálence. Ztuhne-li páteř, přikládá se na kříž moučka z kostivalu ve formě kašovitých obkladů. Moučka z kostivalu se s horkou vodou smíchá na kaši, a aby se lehčeji natírala na lněnou látku, přidá se několik kapek oleje. 

Kromě toho se pije ráno a večer jeden šálek čaje z řebříčku. Tři polévkové lžíce švédských kapek se zředí čajem a pijí se po hltech během celého dne. Je také možné přikládat na záhlaví obklady ze švédských bylinek, vždy na čtyři hodiny. Je důležité nezapomínat na sedací koupele z výhonků větviček smrku, z třezalky, heřmánku, šalvěje, řebříčku, mateřídoušky a přesličky, protože všechny tyto bylinky mají velmi dobré účinky při obrnách. Na koupel se použije 100 g bylinek. Přes noc se namočí do studené vody, ráno se směs zahřeje a vleje do koupele. Voda má sahat nad ledviny, koupel trvá dvacet minut a pak je třeba hodinu se v posteli potit. Vodu po koupeli je možné použít ještě dvakrát. Naleje se zpět na bylinky a znovu se ohřeje. V jednom týdnu se má použít vždy jeden druh byliny. Obzvláště doporučujeme plnou koupel z mateřídoušky, neboť ta působí na tkáně svalů, není třeba zapomínat ani na plnou koupel z kopřivy, která dělá divy svými prokrvujícími účinky. Pro jednu plnou koupel se použije 200 g bylinek. 

Plná koupel se užívá stejně jako sedací koupel, i zde lze vodu po koupeli použít ještě třikrát. Srdce musí být nad vodou. Nejnovější dobré zkušenosti jsou s listy bolševníku (Heracleum), které se přikládají na celé tělo. (Bolševník patří mezi jedovaté rostliny. Ve styku s pokožkou značně zvyšuje její citlivost vůči slunečnímu světlu. U citlivých osob může způsobit prudké alergické reakce, proto nedoporučujeme jeho použití bez vědomí lékaře - pozn. překl.) Listy této rostliny se umyjí, rozmělní se na desce válečkem na nudle a nanesou na lněný ručník, do kterého se nemocný zabalí, překryje se koupacím pláštěm a tak leží celou noc. Kdyby se dostavil nepokoj nebo byly zpozorovány silné účinky na citlivých místech, je třeba zábal odstranit. Většinou však nemocný cítí léčivý účinek listů bolševníku a dobře usne. Velmi často se dostaví viditelné zlepšení.

Ráda bych současně upozornila, že při roztroušené skleróze je třeba upravit i stravování, neboť i tím dosahujeme zjevných úspěchů. Při této nemoci, považované za nevyléčitelnou, je ještě jeden zvláštní léčebný postup, při kterém se používá kobylí mléko. Dnes se již znovu začíná rozvíjet chov koní, proto by snad bylo možné takové mléko obstarat. Známá mi napsala, jak se před lety dočetla, že jeden starý bača pomohl mnohým nemocným, pokládaným za nevyléčitelné, k uzdravení právě kobylím mlékem.

Připojím ještě zprávu jedné pacientky s roztroušenou sklerózou - sklerózou multiplex, která měla nemocný močový měchýř a dělohu: „Denně jsem prováděla všechno podle vaší rady. Večer jsem vtírala do páteře esenci z řebříčku, ráno a večer natírala údy esencí z kokošky pastuší tobolky a dávala na lůno obklady ze švédských bylinek. Piji také čaj z vrbovky a švédských bylin, ráno nalačno, půl hodiny před snídaní. Nyní po čtyřech měsících mohu říci, že vaše rady jsou velmi dobré a užívání léčivých rostlin začíná zabírat. Hrozné křeče v nohách se pomalu ztrácejí a nejsou již tak bolestivé. Některé dny už mohu udělat v bytě pár kroků, aniž bych se musela přidržovat nábytku a stěn. Měchýř funguje normálně. Měsíčky opět přicházejí každé tři až pět týdnů, ale jen na tři až pět dní. Pro mne je to úspěch, i když zatím malý. Skleróza je velmi urputnou nemocí a má mnoho doprovodných znaků. Švédské kapky užívám denně v malých dávkách, ředěné v čaji kopřivy, řebříčku nebo kontryhelu. Mám dobré zkušenosti s vlaštovičníkem. Léta jsem měla pod levým okem velký strup, který se zvětšoval směrem k oku. Použila jsem různé léky od lékaře, ale ty mi nepomohly. Nyní jsem to zkusila s vlaštovičníkem (deset dní vyluhovaný v pálence). Strup již skoro celý zmizel. Velmi se těším ze sebemenšího úspěchu, neboť mne povzbuzuje, abych i nadále vytrvávala. Na zimu jsem se rostlinami bohatě zásobila. O meziobratlových ploténkách jsem četla v lékařské knize u rodičů – nastrouhat hlízy pivoňky a ve výluhu se koupat. Pivoňka je prý velmi dobrá na míchu a mozek. Dala jsem si z ní dvě koupele. Hlízy pivoňky (vzhledem k jedovatosti drogy nedoporučujeme její vnitřní použití bez vědomí lékaře – pozn. překl.) jsem také vyluhovala v pálence a esenci jsem též přidala do koupele, v níž jsem setrvala dvacet minut. Druhý den jsem už necítila v ploténkách žádné bolesti. Od té doby již uplynuly tři týdny a bolesti se neopakovaly.“ Při jedné mé přednášce v Řezně v SRN přišla za mnou na pódium dáma a oznámila, že před třemi lety byla odkázána na Invalidní vozík. Počínala si podle pokynů z „Lékárny boží“ a její stav se tak zlepšil, že může normálně chodit a cítí se jako zdravý člověk. Léčivé byliny si kupovala sušené. Z obdivu k její píli a vytrvalosti ji obecenstvo odměnilo velkým potleskem. 

Mongoloidní děti se spastickou obrnou se léčí týmiž bylinkami, které jsou uvedeny při atrofii svalů a při skleróze multiplex. Velmi vřele se doporučuje vtírání uvedených esencí, ale především použití životodárných bylinkových koupelí. Příčina spastické obrny dětí tkví velmi často v nesprávné životosprávě matky v období těhotenství. Měla by se vyhýbat nejen cigaretám, alkoholu a drogám, ale i černé kávě. Tímto léčebným postupem by měly projít i děti s poruchou řeči. Ve všech třech posledních případech jsou důležité obklady ze švédských bylinek na temeno hlavy.  

 

 

Zdroj: Maria Treben, Zdraví z boží lékárny

maria-treben-bylinky-ucinky-na-zdravi

 

Nemoci, byliny - hledat

  • Luštitelské časopisy

Tagy - štítky:

babské rady   mateřské   akné   zápal   plísně   sběr   návod   slezina   slinivka   rostlina   nohy   migrén   žaludek   štítná   vitamin   keř   odvar   dna   průjem   postup   sušení   nachlazení   játra   osteoporóza   výroba   kůže   sval   žlučník   ateroskleróza   bylina   houba   hemoroid   artróza   Galenos   bylinka   tlak   kontraindikace   ovoce   kořen   písek   nať   pijeme   močopudný   kloub   účinky   zelenina   květ   zpracování   arteriskleróza   děti   šlacha   chladné   prášek   indikace   Zentrich   zdraví   tinktura   kvasinky   kapsaicin   zánět   opar   koupel   Podhorná   teplé   užití   bolest   mensturace   chřipka   játra   sliznice   studené   pálení   zalijeme   řídnutí kostí   kameny   angína   stvol   mrtvice   kojenec   ledvin   brnění   antibiotik   Váňa   střev   krvácení   zlomenin   končetina   využití   kornatění   čaj   stonek   komplikace   abytyše Hildegarda   fermentace   plíseň   hlavy   Mattioli   zelina   metabolismus   nálev   alergie   účinek   použití   jaterní   vývar   stonek   strom   zácpa   bylinná směs   menstruační   vřed   Janča   viry   revma   krk   obsahuje   kolika   Materia medica   astma   inhalace   slezina   vitamín   pupen   vlas   Janča   katar   fytoterapie   vliv   nemoc   Zentrich   ruka   olej   kontraindikace   epilepsie   hlas   víno   pěstování   Treben   Moučka   zrak   roztroušená   dásně   horké   kůra   sirup   chřipka   horečka   neht   minut   rýma   Avicena   noha   nežádoucí   trávicí   hemeroid   recept   list   premenstruační   Paracelsus   srdce   obsažené   choroba  

Počet stránek ve webu:

3287

(v počtu jsou zveřejněné články a stránky v poradně)

Klíč k určování rostlin
Botanický slovník online