roztrousena-skleroza-a-bylinky-sclerosis-multiplex-a-bylinky-na-jeji-lecbuRoztroušená skleroza mozkomíšní - (sclerosis multiplex). V boží lékárně se najde pomoc i na tuto chorobu, která se považuje za nevyléčitelnou. Léčení sice postupuje pomalu, po krůčcích, ale není nutné se v žádném případě vzdát a ztrácet důvěru v bylinky, darované Stvořitelem. Zdůrazňuji opět, že při tak těžkém onemocnění by se měly používat čerstvé rostlinky. Na zimu si je však nasušíme.

___

___


Účinky rostliny:

Kokoška pastuší tobolka se umyje, nakrájí se nadrobno, naplní do láhve až po hrdlo a zaleje 38-40% pálenkou z obilí nebo ovoce. Postaví se na deset dní na slunce nebo do blízkosti tepelného zdroje. Vzniklá esence se dvakrát až třikrát denně vtírá do nemocné části svalů. Vnitřně se během dne po doušcích vypijí čtyři šálky čaje z kontryhelu a dva šálky čaje ze šalvěje. Čerstvé listy ze šťavelu kyselého se umyjí a vlhké se odstředí v odstředivce. Každý den se pak užívá v průběhu šesti hodin každou hodinu tři až pět kapek, zředěných v čaji. Příznivě účinkuje i vtírání oleje z třezalky tečkované, heřmánku a mateřídoušky.

Květy těchto rostlin se nasbírají za slunečného dne, dají se každé zvlášť do láhve až po hrdlo a zalejí se olivovým olejem, vylisovaným za studena. Necháme deset dní stát na slunci nebo na teplém místě. Na slunci se také natrhají květy třezalky, heřmánku a řebříčku a vyluhují se v pálence tak jako kokoška pastuší tobolka. Tato esence se vtírá do páteře, kloubů a boků. Stejně tak se na vtírání doporučuje kořen kostivalu, který se umyje, okartáčuje, nařeže nadrobno a vyluhuje ve 40% pálence. Ztuhne-li páteř, přikládá se na kříž moučka z kostivalu ve formě kašovitých obkladů. Moučka z kostivalu se s horkou vodou smíchá na kaši, a aby se lehčeji natírala na lněnou látku, přidá se několik kapek oleje. 

Kromě toho se pije ráno a večer jeden šálek čaje z řebříčku. Tři polévkové lžíce švédských kapek se zředí čajem a pijí se po hltech během celého dne. Je také možné přikládat na záhlaví obklady ze švédských bylinek, vždy na čtyři hodiny. Je důležité nezapomínat na sedací koupele z výhonků větviček smrku, z třezalky, heřmánku, šalvěje, řebříčku, mateřídoušky a přesličky, protože všechny tyto bylinky mají velmi dobré účinky při obrnách. Na koupel se použije 100 g bylinek. Přes noc se namočí do studené vody, ráno se směs zahřeje a vleje do koupele. Voda má sahat nad ledviny, koupel trvá dvacet minut a pak je třeba hodinu se v posteli potit. Vodu po koupeli je možné použít ještě dvakrát. Naleje se zpět na bylinky a znovu se ohřeje. V jednom týdnu se má použít vždy jeden druh byliny. Obzvláště doporučujeme plnou koupel z mateřídoušky, neboť ta působí na tkáně svalů, není třeba zapomínat ani na plnou koupel z kopřivy, která dělá divy svými prokrvujícími účinky. Pro jednu plnou koupel se použije 200 g bylinek. 

Plná koupel se užívá stejně jako sedací koupel, i zde lze vodu po koupeli použít ještě třikrát. Srdce musí být nad vodou. Nejnovější dobré zkušenosti jsou s listy bolševníku (Heracleum), které se přikládají na celé tělo. (Bolševník patří mezi jedovaté rostliny. Ve styku s pokožkou značně zvyšuje její citlivost vůči slunečnímu světlu. U citlivých osob může způsobit prudké alergické reakce, proto nedoporučujeme jeho použití bez vědomí lékaře - pozn. překl.) Listy této rostliny se umyjí, rozmělní se na desce válečkem na nudle a nanesou na lněný ručník, do kterého se nemocný zabalí, překryje se koupacím pláštěm a tak leží celou noc. Kdyby se dostavil nepokoj nebo byly zpozorovány silné účinky na citlivých místech, je třeba zábal odstranit. Většinou však nemocný cítí léčivý účinek listů bolševníku a dobře usne. Velmi často se dostaví viditelné zlepšení.

Ráda bych současně upozornila, že při roztroušené skleróze je třeba upravit i stravování, neboť i tím dosahujeme zjevných úspěchů. Při této nemoci, považované za nevyléčitelnou, je ještě jeden zvláštní léčebný postup, při kterém se používá kobylí mléko. Dnes se již znovu začíná rozvíjet chov koní, proto by snad bylo možné takové mléko obstarat. Známá mi napsala, jak se před lety dočetla, že jeden starý bača pomohl mnohým nemocným, pokládaným za nevyléčitelné, k uzdravení právě kobylím mlékem.

Připojím ještě zprávu jedné pacientky s roztroušenou sklerózou - sklerózou multiplex, která měla nemocný močový měchýř a dělohu: „Denně jsem prováděla všechno podle vaší rady. Večer jsem vtírala do páteře esenci z řebříčku, ráno a večer natírala údy esencí z kokošky pastuší tobolky a dávala na lůno obklady ze švédských bylinek. Piji také čaj z vrbovky a švédských bylin, ráno nalačno, půl hodiny před snídaní. Nyní po čtyřech měsících mohu říci, že vaše rady jsou velmi dobré a užívání léčivých rostlin začíná zabírat. Hrozné křeče v nohách se pomalu ztrácejí a nejsou již tak bolestivé. Některé dny už mohu udělat v bytě pár kroků, aniž bych se musela přidržovat nábytku a stěn. Měchýř funguje normálně. Měsíčky opět přicházejí každé tři až pět týdnů, ale jen na tři až pět dní. Pro mne je to úspěch, i když zatím malý. Skleróza je velmi urputnou nemocí a má mnoho doprovodných znaků. Švédské kapky užívám denně v malých dávkách, ředěné v čaji kopřivy, řebříčku nebo kontryhelu. Mám dobré zkušenosti s vlaštovičníkem. Léta jsem měla pod levým okem velký strup, který se zvětšoval směrem k oku. Použila jsem různé léky od lékaře, ale ty mi nepomohly. Nyní jsem to zkusila s vlaštovičníkem (deset dní vyluhovaný v pálence). Strup již skoro celý zmizel. Velmi se těším ze sebemenšího úspěchu, neboť mne povzbuzuje, abych i nadále vytrvávala. Na zimu jsem se rostlinami bohatě zásobila. O meziobratlových ploténkách jsem četla v lékařské knize u rodičů – nastrouhat hlízy pivoňky a ve výluhu se koupat. Pivoňka je prý velmi dobrá na míchu a mozek. Dala jsem si z ní dvě koupele. Hlízy pivoňky (vzhledem k jedovatosti drogy nedoporučujeme její vnitřní použití bez vědomí lékaře – pozn. překl.) jsem také vyluhovala v pálence a esenci jsem též přidala do koupele, v níž jsem setrvala dvacet minut. Druhý den jsem už necítila v ploténkách žádné bolesti. Od té doby již uplynuly tři týdny a bolesti se neopakovaly.“ Při jedné mé přednášce v Řezně v SRN přišla za mnou na pódium dáma a oznámila, že před třemi lety byla odkázána na Invalidní vozík. Počínala si podle pokynů z „Lékárny boží“ a její stav se tak zlepšil, že může normálně chodit a cítí se jako zdravý člověk. Léčivé byliny si kupovala sušené. Z obdivu k její píli a vytrvalosti ji obecenstvo odměnilo velkým potleskem. 

Mongoloidní děti se spastickou obrnou se léčí týmiž bylinkami, které jsou uvedeny při atrofii svalů a při skleróze multiplex. Velmi vřele se doporučuje vtírání uvedených esencí, ale především použití životodárných bylinkových koupelí. Příčina spastické obrny dětí tkví velmi často v nesprávné životosprávě matky v období těhotenství. Měla by se vyhýbat nejen cigaretám, alkoholu a drogám, ale i černé kávě. Tímto léčebným postupem by měly projít i děti s poruchou řeči. Ve všech třech posledních případech jsou důležité obklady ze švédských bylinek na temeno hlavy.  

 

 

Zdroj: Maria Treben, Zdraví z boží lékárny

maria-treben-bylinky-ucinky-na-zdravi