Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.

rakovina nadory byliny bylinky babske radyNejvětším strašákem vzbuzujícím obavy je nádorové onemocnění. Nádor je patologicky útvar, který roste mimo rámec normálních poměrů v organismu. Rozlišují se nádory zhoubné a nezhoubné. Ty zhoubné (maligní) svým růstem ničí okolí tkáně, jejich buňky dokážou pronikat bariérami těla a vytvářet nová nádorová ložiska - metastázy. Nezhoubné (benigní) nádory rostou ohraničeně a nezakládají metastázy, ale často utlačují tkáň, v níž se nacházejí, což také vede k chorobným projevům (nebezpečné jsou například v mozku). Někdy se nezhoubný nádor může zvrhnout ve zhoubný.

TIP ZBYŇKA MLČOCHA: V případě, že máte příznak nějakého rakovinného bujení (vizte níže), okamžitě se objednejte k praktickému lékaři k došetření příčiny potíží. Je-li Vám diagnostikována rakovina, vždy akceptujte názory svého okologa. Léčba rakoviny bylinkami je vždy doplňková a podpůrná.
Názor onkologa je při léčbě klíčový a zásadní. Respektujte ho!

 

Domácí alternativní doplňková léčba rakoviny

Je třeba si uvědomit, že nádorové onemocnění začíná většinou bez bolestí a jakéhokoli pocitu nemoci. Proto je důležité dodržovat prevenci. Čas od času zkontrolujte, zda vám tělo určitými signály nehlásí, že něco není v pořádku.

K příznakům rakovinného bujení patří:

 • Hmatatelné uzlinky a zatvrdnutí v prsech, v podpaží, v tříslech.
 • Nápadné změny mateřského znaménka: změny barvy, zvětšení, svědění, zčervenání okolí znaménka.
 • Dlouhodobé změny v činnosti střev (průjmy, bolestivé koliky, krev ve stolici) a močového měchýře.
 • Trvalý chrapot nebo kašel.
 • Krvácení mimo dobu menstruace.
 • Rány, které se nehojí.
 • Otoky, které neustupují.
 • Rychlá ztráta tělesné hmotnosti.
 • Potíže při polykání nebo obtížné trávení.
 • Časté bolesti hlavy, zhoršení zraku, závratě.

 

Upozorňuji, že tyto potíže nemusí hned znamenat rakovinu, kdo však zjistí u sebe jeden z těchto příznaků, měl by se podrobit lékařské prohlídce.

Existují úspěšné metody podpůrné, alternativní (domácí) léčby nádorového onemocnění. Záleží na vás, která vám bude vyhovovat. Měla by to být léčba, o které víte, že se u druhých pacientů osvědčila, a hlavně jí musíte věřit. Víra tvá tě uzdravuje! Jedině vy máte tu MOC se ve své mysli zaměřit na své zdraví. NE-MOC je vlastně strach a stres. Představovat si dokonalé zdraví může v duchu každý, ať už se kolem něj odehrává cokoli. Když nemocný zaměří svou mysl na to, že léčba, kterou si vybral, je pro něj ta nejlepší, je o tom pevně přesvědčen, upřímně tomu věří - uzdraví se. Ať už jde například o léčení pomocí zeleninových šťáv podle Rudolfa Breusse, makrobiotiku či protirakovinový přípravek MUDr. Budwigové ad. Tyto kúry byly úspěšně vyzkoušeny nejen v zahraničí, ale i u nás. Neúčinnost
se projevila u pacientů, kteří je porušovali vlastními chybami nebo nedodržovali doporučení po jejich ukončení.

Jeste stravu bohatou na vitamíny. Některé vitamíny se ale v době, kdy se rozvine rakovina nesmí užívat, protože mohou urychlit růst nádoru (platí to např. u některých druhů rakoviny plic). 

V jídelníčku omezte maso a masové výrobky, které organismus překyselují a zatěžují střeva. U mléka a mléčných výrobků se zaměřte jedině na konzumaci klasické kyšky, tvarohu a tvarohových syrú. Tyto výrobky nezahleňují střevo a obsahují důležité enzymy.

Zaměřte se na celozrnné obiloviny. Slupka, která chrání zrno před bakteriemi, viry a plísněmi, ochrání i vaše tělo. Celozrnné obiloviny, kroupy, jáhly, pohanka, pšenice špalda, rýže natural atd. mají velké nutriční hodnoty, které potřebujete při léčbě nádorového onemocnění. Hlavně nahraďte živočišné bílkoviny rostlinnými, které tělo tolik nezatěžují. 

S úpravou jídelníčku úzce souvisí doplňování látek chybějících ve vašem organismu. Například kyselina listová zajišťuje správné fungování červených a bílých krvinek, objevuje se v listové zelenině, kvasnicích, ořeších, červené řepě, fazolích, hrachu, rýži natural a hovězích játrech. Dlouhodobé užívání vysokých dávek kyseliny listové v chemicky připravených tabletách může nevhodně zasahovat do vstřebávání zinku, proto je nejlepší užívat potřebné látky v přirozených potravinách.

Prevencí rakoviny mohou být selen, měď. Dále si zajistěte dostatečný příjem zinku, který je nejdůležitější při léčbě nádorového onemocnění. Je nezbytný pro imunitní systém a hojení ran, podílí se na činnosti více než 70 enzymů, které působí na množství tělesných procesů. Zdroj zinku najdete v ústřicích, obilných klíčcích, telecích játrech, dýňových semenech, oleji, sardinkách a krabím mase. Největší množství zinku je ve včelím pylu.

Zajistěte organismu správné a pravidelné vylučování. Pokud chcete, aby se nádor z vašeho těla „vyloučil11, musíte organismus podpořit a zbavit jej jedovatých látek. K tomu vám pomohou uvedené změny v jídelníčku a bylinné čaje na posílení látkové výměny.

Mějte na paměti, že přírodní léčba je neškodná a dokáže pomoci i u těch nejtěžších případů. Aby byla účinná, je nejdůležitější v různých omezeních vytrvat. První úleva ještě neznamená uzdravení. Musíte být trpěliví. Mnoho případů léčby selhalo právě kvůli nedodržování určených pravidel.

Sedmikráska příznivě působí na krev, má spoustu výživných látek a zařazuje se při povzbuzujících kúrách, proto je vhodná i při nádorových onemocněních.
Květy rostou od brzkého jara až do podzimu. Přidávejte je do salátů, polévek atd. nebo denně snězte 10 květů.

Bedrníku obecnému se přisuzovala velká zázračná a léčebná síla, především jako spolehlivému prostředku proti moru, těžkým infekcím apod., proto je vhodný i při léčbě nádorového onemocnění. Doporučuji mladé listí z bedrníku, které přidávejte do jarních salátů a bylinných polévek.

Puškvorcový kořen je dobrý prostředek na posílení organismu, povzbuzuje chuť k jídlu, vypuzuje z těla škodlivé látky a odstraňuje obtíže při trávení. Místo čaje můžete několikrát denně užívat 0,5-2 g prášku z puškvorcového kořene.

Důležitý je duševní stav pacienta. Ke vzniku nádorů a rakoviny přispívají neustálý stres, vypětí a strach. Rodina by měla nemocnému zajistit klid, chránit ho před stresovými situacemi, snížit fyzickou zátěž a dbát na každodenní malé radosti. Povzbuzujte své blízké v boji s těžkou nemocí a vytvořte jim láskyplné domácí zázemí.

 

STRÁNKY NA TOMTO WEBU, VE KTERÝCH SE POJEDNÁVÁ O RŮZNÝCH DRUZÍCH RAKOVINY JSOU ZDE

Nemoci, byliny - hledat

 • Luštitelské časopisy

Tagy - štítky:

výroba   Janča   sirup   krvácení   nemoc   pálení   Moučka   tlak   nohy   babské rady   ledvin   chladné   víno   zrak   zácpa   mateřské   astma   zdraví   čaj   epilepsie   hemeroid   houba   štítná   jaterní   olej   plísně   Galenos   končetina   Zentrich   obsažené   dásně   Zentrich   slezina   zápal   použití   zpracování   koupel   květ   keř   hemoroid   sval   kornatění   teplé   průjem   krk   vitamin   močopudný   bylinka   metabolismus   osteoporóza   kontraindikace   pupen   studené   kvasinky   vlas   artróza   zelenina   chřipka   bylinná směs   Materia medica   kloub   neht   migrén   stvol   rostlina   pěstování   odvar   hlas   menstruační   kapsaicin   řídnutí kostí   zlomenin   nachlazení   bylina   strom   zalijeme   chřipka   indikace   kojenec   kameny   ateroskleróza   písek   inhalace   katar   účinek   kůra   Mattioli   minut   tinktura   bolest   alergie   horečka   list   horké   vývar   sliznice   pijeme   arteriskleróza   abytyše Hildegarda   slinivka   zánět   vitamín   děti   játra   Váňa   návod   fytoterapie   nať   mensturace   hlavy   angína   nežádoucí   Podhorná   roztroušená   vliv   revma   stonek   viry   kontraindikace   užití   choroba   opar   akné   mrtvice   játra   srdce   antibiotik   Paracelsus   Avicena   žaludek   žlučník   Janča   komplikace   kolika   vřed   plíseň   účinky   recept   zelina   stonek   noha   kůže   rýma   postup   využití   fermentace   dna   ovoce   slezina   šlacha   obsahuje   střev   Treben   prášek   nálev   sušení   premenstruační   ruka   brnění   trávicí   kořen   sběr  

Počet stránek ve webu:

3372

(v počtu jsou zveřejněné články a stránky v poradně)

Klíč k určování rostlin
Botanický slovník online