Rozvařená cibule na pohmožděniny a bércové vředy - na hodně potlučené či pohmožděné koleno, pokud nejde o prasklou či zlomenou kost, přikládáme 7-10 dní dle stavu nohy na noc (lze i na den) obklad z cibule rozvařené na hustou kaši. Oloupeme 1-2 cibule, nakrájíme ji, zalijeme vodou a vaříme 20 minut na slabém plameni, aby se nepřipálila (pak by totiž síra obsažená v cibuli ztratila léčivé vlastnosti). 


Účinky rostliny:Účinky rostliny:

  • bércové vředy
  • kloubní výpotek ("voda v kloubu, voda v koleni")
  • revma, revmatoidní artitida
  • bolesti kolene, kolenních kloubů

Hmotu rozmixujeme a hustou teplou kaši přiložíme na postižené koleno. Zakryjeme gázou a nohu obvážeme. Ráno se musí obklad sundat a koleno umýt. Už po prvním obkladu se kloubní výpotek vstřebá a otok trochu ustoupí. Obklady přikládáme tak dlouho, dokud bolest a otoky kloubu úplně nezmizí. Když se začne kůže na koleni hojit, lze přikládat obklady pouze na noc. Strupy se nesmí předčasně strhávat, aby nezůstaly jizvy. Obklady z rozvařené cibule pomáhají také při akutních revmatických bolestech kolenních kloubů.

 

Cibule rozvařená na hustou kaši je rovněž vynikající na bércové vředy. Obklad přiložíme na postiženou nohu a obvážeme. Obklad dáváme na noc, ale při velkém počtu bércových vředů je lepší přikládat ho jak na noc, tak na den. Obklady se přikládají tak dlouho, dokud se vředy nevyléčí, čili 4-5 dní. Když se začne rána hojit, pomáhají rovněž obklady z teplého ricinového oleje.