Kyselina mravenčí 100 ml - zevní aplikace na kuří oko
Kyselina mravenčí 100 ml - zevní aplikace na kuří oko

Kyselina mravenčí 100 ml - zevní aplikace na kuří oko

Cena
90,00 Kč
  • Charakteristika:  Kyselina mravenčí ( lat. acidum formicum ), též značená jako metanová kyselina, je nejjednodušší karboxylovou kyselinou. Je to bezbarvá, na vzduchu dýmající, ostře až dusivě páchnoucí kapalina s leptavými účinky. Její teplota tání a varu jsou podobné jako u vody. Má silné redukční účinky na mikroorganizmy - omezuje jejich výskyt a množení. Je nejsilnější z karboxylových kyselin, protože neobsahuje žádný uhlíkatý řetězec.

Syntetická kyselina mravenčí se užívá k výrobě barviv, na odstraňování bradavic, v gumárenství a v koželužství k odvápnění kůže.V potravinářství jako přídatná látka do potravin pod označením E 236. Používá se také do přípravků na čištění vodního a močového kamene ve WC. Ve včelařské praxi se páry kyseliny mravenčí používají jako účinný prostředek k tlumení varoázy.

Kyselina mravenčí neředíme a nabízíme ji v 86 % koncentraci, jak ji dodává výrobce. Je dobře rozpustná ve vodě. Má hustou konzistenci podobnou studenému oleji a o 20 % výšší hmotnost než voda, 1 l kyseliny mravenčí váží 1,20 kg.

Bezpečnost při práci:  I když je koncentrace vysoká, nejde o silnou žíravinu, která by ihned poleptala pokožku. Při dotyku s pokožkou ji kyselina mravenší podráždí, čemuž se kůže začne bránit tak, že zčervená, což ale způsobí pouze svědění a po opláchnutí je účinek rychle pomíjivý. Při manipulaci s ní, pracujte v rukavicích a ochranných brýlích, v dobře větraném prostoru. Nečichejte ke kyselině z blízka, má dusivý, velmi ostrý, štiplavý pach. Při zasažení pokožky, či sliznice, postižené místo důkladně omyjte čistou vodou, pokožku mýdlem. Chraňte před dětmi!

Dostupnost :
Skladem
 
Powered by Phoca Cart