Tlustice účinky na zdraví co léčí použití užívání využití pěstováníTlustice vejčitá (latinsky Crassula ovata) - tlustice nejsou pro své léčivé účinky tolik známé, ale ve skutečnosti pomáhají s mnohými obtížemi. Většina těchto účinků se připisuje listům tlustice. Pokud máte už velkou rozrostlou tlustici, můžete je vyzkoušet. Kupříkladu pomáhá s opary a afty v puse. Natírejte si postižené místo šťávou z listu po 30 minut, dokud nemáte pocit úlevy. Do dalšího dne by měla infekce zmizet.

TUTO ŽIVOU ROSTLINU PRODÁVÁME ZA 49 Kč - INFORMACE ZDE.


Účinky rostliny:

Léčebné účinky tlustice vejčité:

Kořeny tlustice měli na svém jídelníčku příslušníci kmene Khoi i dalších afrických kmenů. Nejčastěji je domorodci konzumovali nastrouhané a uvařené v mléce v podobě kaše. Listy používali v lidovém léčitelství proti průjmu, k léčbě epilepsie, kuřích ok i jako projímadlo.

Kromě toho šťáva z listů odstraňuje jak svědění a zánět po bodnutí obtížného hmyzu, tak i případné hemoroidy (hemeroidy, zlatá žíla).
Na hemeroidy (zlatou žílu) vám postačí jeden list, který podélně rozřežete a šťávou z nich si potřete potřebné místo. Po bodnutí hmyzu si pro větší úlevu potírejte ránu 4x až 6x denně.

Tlustice dokáže léčit i další neduhy – např. záněty, strie, abscesy, popáleniny, a dokonce zmírňuje artrózu kloubů. Na všechny tyto neduhy si připravte kašičku z 10-15 listů a přiložte ji na postižené míst. Potom jej zavažte a nechte působit, nejlépe vyměňte obvaz i se směsí po 2 až 3 hodinách.

Při zánětlivém onemocnění ledvin pomáhá vypít 3x denně 1 polévkovou lžíci výluhu 5 lístků. Lístky se louhují přibližně hodinu.
Výhodnější je připravit macerát z rozsekaných listů zastudena přes noc.

 

Pěstování:

Pokojová rostlina. Jen mírná zálivka. V létě je možné umístit do slunějšího polostínu a mírně zvýšíme zálivku. Další informace o pěstování tlustice jsou uvedené zde.