Mandlové mléko - recept, postup, návod: mandle rozdrťte. Smíchejte s vodou a nechejte přes noc uležet. Můžete použít teplou vodu, ale ne vařící: v tomto případě nechejte odležet 1 hodinu. Váš jazýček nebo vaše možnosti rozhodnou, kterou verzi zvolit. Přecedte. Mléko lze uchovávat 3 dny v ledničce. Zbytek mandlí poslouží k zahuštění omáčky nebo polévky. Můžete ho rovněž přidat do zapékané zeleniny nebo samozřejmě do cukroví.


Účinky rostliny:

Pokud použijete čerstvé mandle, namáčení přes noc je zbytečné. Můžete také přidat kapku růžové esence, jak to dělávala labužnická spisovatelka Colette.

Na tento recept lze použít spařené nebo nespařené blanšírované mandle, čerstvé nebo sušené, celé nebo rozemleté na prášek. Neloupané mandle dodávají nápoji rozvinutější chuť. Nápoj z blanšírovaných mandlí je bělejší. Pokud použiji celé mandle, nechám je přes noc namočené ve studené vodě a tak budu mít užitek z počátku klíčení.
Když mám naspěch, připravuji mléko z koupeného mandlového prášku, i když vím, že nápoj bude méně zajímavý jak chuťově, tak i po stránce nutriční.

Mandlové mléko - suroviny:

  • 400g mandlí
  • 1 l vody